نرم افزار TSOL

نرم افزار TSOL نرم افزاری قدرتمند و با محیطی بسیار کاربرپسند جهت شبیه سازی دینامیکی سیستم های حرارتی خورشیدی از جمله آبگرمکن های خورشیدی و گرمایش خورشیدی می باشد. از طریق این نرم افزار می توان مساحت مورد نیاز کلکتور، حجم مخزن و ... را برای سیستم های آبگرمکن خورشیدی، آبگرم استخر و گرمایش ساختمان بصورت بهینه محاسبه و میزان استهصال انرژی خورشیدی را شبیه سازی نمود. در نرم افزار T*SOL به بانک اطلاعاتی گسترده ای از تجهیزات مختلف خورشیدی اعم از کلکتورها، مخازن، سیستم های پشتیبان، پمپ ها و .... جهت طراحی و شبیه سازی سیستم حرارتی خورشیدی خود دسترسی دارید. همچنین با بکار گرفته شدن نرم افزار meteonorm در دل این نرم افزار (با عنوان meteosyn)، امکان شبیه سازی برای بیش از 8000 منطقه و شهر مختلف مهیا شده است.

نرم افزار tsol

نرم افزار tsol

از نکات بسیار مثبت این نرم افزار، وجود تعداد زیادی از سیستم های مختلف با پیکربندی های متنوع بصورت آماده است. تنها کافی است یکی از این سیستم ها را که به شرایط طرح شما نزدیک تر است انتخاب و اجزای آن را در صورت نیاز تغییر دهید. این سیستم های آماده، سیستم های استاندارد برخی شرکت های معتبر خورشیدی را نیز در بر می گیرند. امکان مدلسازی و شبیه سازی کلکتورهای هوایی نیز در این نرم افزار وجود دارد.

نرم افزار tsol

نرم افزار tsol

در TSOL می توان یک سیستم حرارتی خورشیدی کامل (شامل آبگرمکن خورشیدی، گرمایش فضا و ...) را طراحی و برای بازه زمانی های مختلف مانند سالیانه شبیه سازی نمود. نرم افزار T*SOL امکان آنالیز اقتصادی طرح را نیز مهیا نموده و گزارشات خروجی کاملی را چه در زمینه فنی و چه اقتصادی در اختیار کاربر قرار می دهد. برای مثال در tsol می توانید دمای نمامی قسمت‌های سیستم خورشیدی خود را بصورت گرافیکی مشاهده نمایید.

نرم افزار tsol

نرم افزار tsol

نرم افزار tsol

 

در ادامه، نسخه 5.5 این نرم افزار (نسخه دمو) جهت دانلود آماده شده است که از سایت سازنده نیز قابل دانلود می باشد.

کاربر محترم، برای مشاهده لینک‌های دانلود نیاز به عضویت است. ثبت نام رایگان و سریع است!

 

جهت اطلاع از کارگاه آموزشی یکروزه و دریافت نسخه کامل، با جاوید انرژی در تماس باشید.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 انرژی خورشیدیرسول بازرگان 1393-12-16 22:35
با سلام خدمت مهندسین عزیز وخسته نباشید بابت سایت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایران را با انرژی پایدار بسازیم

ایران و انرژی پایدارامروزه توسعه هر کشوری وابسته به استفاده صحیح از منابع انرژی فسیلی و جایگزین کردن آن با منابع انرژی تجدیدپذیر و پایدار است. بکوشیم ایرانی پایدار بسازیم ...

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

  • آموزش در جاوید انرژی بر مبنای فراگیری مجموعه‌ای از مهارت‌هایی است که کارآموز را آماده انجام فعالیتی واقعی در ساختار کاری کشور می‌نماید.
  • طراحی و اجرای سیستم‌های انرژی در جاوید انرژی بر مبنای استفاده بهینه و اقتصادی از انرژی‌های تجدیدپذیر و کنترل مصرف در سیستم‌های سنتی است.
  • مشاوره در انجام پروژه و پایان‌نامه‌های دانشجویی، امکان انتقال دانش کسب شده در زمینه معماری و سیستم‌های انرژی را به دانشجویان عزیز مهیا می‌سازد.
  • 1
  • 2
  • 3