ادغام سابا و سانا

تاریخ شنبه, 13 ارديبهشت 1393. منتشرشده در اخبار و تازه‌های داخلی

ادغام سابا و سانا

رییس سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) با اعلام خبر تصویب بخشی از اساس نامه ادغام دو سازمان انرژی‌های نو ایران و سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) در کمیسیون انرژی گفت: بخشی از اساس نامه با اندکی تغییر نسبت به لایحه تقدیمی دولت در کمیسیون انرژی تصویب شد.

یوسف آرمودلی در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که هر دو سازمان سانا و سابا زیر مجموعه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری ایران می شوند، گفت: بخش مصوب فردا در کمیسیون اجتماعی مطرح می‌شو و پس از آن اساس نامه باید در صحن مجلس به تصویب برسد.

بهینه‌سازی انرژی در 600 هزار موتورخانه کشور

تاریخ یکشنبه, 18 آبان 1393. منتشرشده در اخبار و تازه‌های داخلی

بهینه‌سازی انرژی در 600 هزار موتورخانه کشور

 طرح بهينه‌سازي مصرف انرژي موتورخانه‌ها با هدف صرفه‌جويي روزانه 13 ميليون مترمکعب گاز طبيعي در حدود 600 هزار موتورخانه کشور اجرايي مي‌شود.
سرپرست بهينه‌سازي انرژي در بخش ساختمان شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت در گفتگو با خبرنگار شانا، با اعلام اين خبر گفت: در طرح بهينه‌سازي موتورخانه‌ها با اجراي راهکارهاي بهينه‌سازي شامل، معاينه فني موتورخانه‌ها و تنظيم مشعل آن، نصب سيستم کنترل هوشمند موتورخانه، عايق کاري حرارتي منبع انبساط باز و نصب دستگاه رسوب‌گير و راهکارهاي ديگر، مي‌توان مصرف سوخت را حداقل 30 تا 40 درصد کاهش داد.
ايرج حامدي‌زاد افزود: در طرح بهينه‌سازي موتورخانه‌ها در نظر است نسبت به اجراي راهکارهاي فوق در 500 هزار موتورخانه ساختمان‌هاي مسکوني و 100 هزار موتورخانه ساختمان‌هاي اداري و تجاري اقدام شود.

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در انرژی‌های نو

تاریخ پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1393. منتشرشده در اخبار و تازه‌های بین‌المللی

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در انرژی‌های نو

شرکت گوگل در حال سرمایه‎‌گذاری 1 میلیارد دلاری در انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور عملکرد کاملا سبز خود می‌نماید. گوگل امیدوار است بواسطه استفاده از انرژی خورشیدی و بادی (بعنوان عناصر اصلی) و دیگر گزینه‌های انرژی سبز، انرژی مورد نیاز مراکز داده خود را در سراسر دنیا تامین نماید. ریک نیدهام (Rick Needham) مدیر انرژی و توسعه پایدار گوگل اعلام نمود؛ ما بیش از 1 میلیارد دلار بر روی 15 پروژه در سراسر دنیا که ظرفیت تولیدی بالغ بر 2 گیگاوات را دارند، سرمایه‌گذاری نموده‌ایم. او گفت: تولید انرژی برای خودمان بواسطه انرژی‌های تجدیدپذیر اهمیت فراوان برای گوگل دارد و ثبات و امنیت را در گوگل بالا می‌برد.

ایران را با انرژی پایدار بسازیم

ایران و انرژی پایدارامروزه توسعه هر کشوری وابسته به استفاده صحیح از منابع انرژی فسیلی و جایگزین کردن آن با منابع انرژی تجدیدپذیر و پایدار است. بکوشیم ایرانی پایدار بسازیم ...

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

  • آموزش در جاوید انرژی بر مبنای فراگیری مجموعه‌ای از مهارت‌هایی است که کارآموز را آماده انجام فعالیتی واقعی در ساختار کاری کشور می‌نماید.
  • طراحی و اجرای سیستم‌های انرژی در جاوید انرژی بر مبنای استفاده بهینه و اقتصادی از انرژی‌های تجدیدپذیر و کنترل مصرف در سیستم‌های سنتی است.
  • مشاوره در انجام پروژه و پایان‌نامه‌های دانشجویی، امکان انتقال دانش کسب شده در زمینه معماری و سیستم‌های انرژی را به دانشجویان عزیز مهیا می‌سازد.
  • 1
  • 2
  • 3